Služby

Služby

Už řadu let se pohybuji v kreativním světě designu, grafiky, hudby a kultury. A stále mě to baví! Grafické studio mě vycvičilo stejně jako každá příležitost, v níž jsem mohl poznat něco nového. Zjistěte, které dovednosti ovládám a s čím vám mohu pomoci.

Grafika a design

Ve světě grafiky a designu jsem již od roku 2011 jako doma. Mohu vytvořit logo a ucelený vizuál na míru vašemu projektu, produktu nebo podnikání, navrhnout polep auta i jiných dopravních prostředků, doplnit exteriér nebo interiér o poutavou i vkusnou reklamu nebo připravit nejen moderní, ale i funkční grafiku pro firemní tiskoviny, katalogy, propagační bannery, rollupy, billboardy, inzerci a další reklamní předměty. Výrobu a tisk reklamy mohu poté na přání zajistit u osvědčených partnerských dodavatelů. 

Tvorba www stránek

První webové stránky jsem navrhoval ve webovém pravěku někdy kolem r. 2008. Trendy jsou však dnes úplně jinde a mě stále baví je následovat. Mám zkušenosti tvorbou stručných webových prezentací i komplexních eshopů a webových i mobilních aplikací. Jednodušší web vám mohu zajistit od návrhu, přes naplnění obsahem až po spuštění. Vše v responzivním designu pro velké obrazovky i drobná mobilní zařízení. Složitější weby a e-shopy vám rád vytvořím ve spolupráci s osvědčenými webovými agenturami.

Foto-video postprodukce

Nejsem fotograf ani kameraman, nevlastním žádná potřebná profi zařízení. Poměrně často se však s těmito kolegy potkávám “na place” při tvorbě reklamních a reportážních materiálů, kde mám možnost rozhodovat o scénáři, kompozici a nasvětlení. Požízené materiály pak dokáži zpracovat do výsledné podoby. Jako grafik-designér ovládám fotografickou postprodukci, retuše i tvorbu koláží. Video dokáži sestříhat, nakolorovat, postarat se o zvukovou stránku, doplnit do něj infografiku a dodat jej klientovi ve finální podobě.

Hudební produkce

Muzika mě provází již odmala, byla i předmětem mého vysokoškolského studia. Prošel jsem několika hudebními soubory i autorskými projekty, v současnosti na mě nejsnáze narazíte jako na zpěváka a manažera kapely MELODIKUM. Kromě zpěvu ovládám hru na klávesové nástroje, miluji hudební aranžování, produkci i postprodukci – podílel jsem se na tvorbě rádiových jinglů a spotů, svůj hlas jsem propůjčil i několika informačním a reklamním videím. Rád vám budu užitečný při živé hudební produkci i na dálku ze studia.

Pořadatelská činnost a moderování

Doba covidová mi ukázala, jak moc je pro mě svět kultury, eventů a večírků důležitý! Jako účinkující nebo člen pořadatelského týmu jsem absolvoval stovky kulturních událostí a setkal se s řadou příbuzných profesí, se kterými jsem dodnes v úzkém kontaktu. Rozhodně si netroufám vydávat se za agenturu, ale dokáži vám zajistit a sestavit schopný tým ostřílených profíků, kteří se postarají o to, aby byl váš večer povedený v tom dobrém slova smyslu. Rád na něm vystoupím se svou kapelou a provedu vás událostí jako moderátor.

Ilustrace a karikatury

Kreslení a malování patří do portfolia činností mnoha grafiků a kreativců a já jsem jedním z nich. Papír jsem však už v roce 2006 vyměnil za grafický tablet, se kterým se cítím mnohem jistější. Mezi mé vlastní projekty patří tvorba karikatur, které bývají oblíbeným dárkem k nejrůznějším příležitostem. Mé další ilustrované portréty a výtvory se staly součástí několika logotypů i propagačních materiálů. Jedná se o mou oblíbenou a činnost, při které relaxuji – alespoň pokud se nejedná o šibeniční termín.

Kurzy a školení

Své pedagogické vzdělání a několik let praxe jako lektor skupinových a individuálních kurzů vždy rád zužitkuji. Ačkoliv ty stovky odučených hodin souvisely spíše s hudebním vzděláváním, rád předám své znalosti i z oboru grafiky, designu a marketingu. Zázračné návody, jak za jediný měsíc zvýšit prodeje o pět set procent vašeho neúspěšného produktu, bohužel neznám. Ale dokáži vás zasvětit do ovládání grafických aplikací, formátů a tiskových dat, vysvětlit vám obecné principy úspěšných návrhů a webdesignu.

Konzultace

Troufám si říci, že komunikace je základ všeho. Vždyť i grafické výstupy, loga a marketingové kampaně mají komunikovat informace a emoce od poskytovatele k zákazníkům! Možná trpíte profesní slepotou a oceníte nezávislý odborný názor na to, zda je vaše stávající logo, vizuál, prezentace nebo web vyhovující či nikoliv. Verdiktem nutně nemusí být přebudování celé značky od základů, může se jednat o doporučení na drobný redesign. Rád vše podrobně zanalyzuji nebo posoudím při osobním setkání.