KARIKATURY PRO KAŽDÉHO

KARIKATURY PRO KAŽDÉHO

Služby:
tvorba zakázkových ilustrací a karikatur, výroba a distribuce
Rok vzniku:
2006

Projekt, který vznikl sám

První ilustrované výtvory a portréty se zrodily během mého středoškolského studia v digitálním středověku kolem roku 2006 jako experiment během dlouhých zimních večerů – bez jakýchkoliv plánů a ambicí. Nejprve se jednalo o ručně kreslené podobizny, ale pro lepší výsledný efekt jsem brzy začal náčrtky skenovat do počítače a klikáním myši vybarvovat v grafických aplikacích. Později se z mých výtvorů začaly stávat dárky pro mé přátele a přátele přátel… a pro přátele jejich přátel. Až se dostaly prakticky do všech koutů naší republiky, i za její hranice. Vedle disciplinované práce grafického designéra zůstávají tyto ilustrace dodnes příjemným relaxem, který mi poskytuje rovnováhu a oddych.

 

Karikatury, které potěší a nikoho nezesměšňují

Ačkoliv nejčastějším pojmenováním mých výtvorů bývá „karikatura“, nemám to slovo zrovna v lásce. Obsahuje v sobě totiž konotace související se zesměšněním a podtržením negativních vlastností portrétovaného. O to mi ale nikdy nešlo. Výtvory z mé dílny mají překvapit a pobavit v tom dobrém slova smyslu. Nejoblíbenější a nejlepší chvílí na celém procesu je pro mě moment překvapení, kdy oslavenec nebo zadavatel poprvé vidí výsledek práce. V tom okamžiku je ta karikatura/ilustrace skvělým nástrojem na šíření pozitivní nálady. A to je hlavním posláním tohoto projektu. Ozvěte se, rád předám kousek této ilustrované pozitivní energie i vám.

 

Nakreslím, vyrobím, doručím.

Výhodou mých ilustrovaných karikatur je, že jsou vytvořeny digitálně. Jakožto grafický designér se postarám nejen o tisk karikatury formou plakátu nebo rámu, rád připravím i cokoliv dalšího. Mé karikatury na zakázku se již objevily na fotoplátně, reklamním roll-upu, billboardu, na hrnkách, magnetkách, pozvánkách, kartičkách, připínacích buttonech, na tričkách, na dárkové krabičce, ale i jako součást animovaných videí. Rád vám připravím potřebná data a zajistím výrobu dárkových předmětů. Hotový výsledek pak pošlu kurýrem téměř kamkoliv.

 

Níže si prohlédněte alespoň pár ukázek.
Obsáhlejší galerii a podrobnosti najdete na samostatném webu www.karikaturyprokazdeho.cz.

Externí odkazy:
Sdílejte toto album:
Facebook
Twitter
Email

Další ukázky mé práce